Dedektör Videoları Ne Kadar Güvenlidir?

"BU BÖLÜMDE BULACAĞINIZ TÜM MAKALELER, BİLGİLENDİRME AMAÇLI OLUP,ZİYARETÇİLERİMİZİN EN İYİ ANLAYABİLECEĞİ ŞEKİLDE HAZIRLANMIŞTIR."

Firmalar ürünlerini tanıtırken video teknolojisinden yararlanırlar. İnternette üretici firmalarının kendi sitelerinde veya sosyal medyada yer alan birçok tanıtım ve test videoları vardır. Gelişen yazılım teknolojisi, videolar üzerinde oynamayı ve montajlamayı kolaylıkla mümkün kılmaktadır. Gelişmiş ürünleri olan, kurumsal firmalar bu tür basit oyunlara rağbet etmez, edemezler. Zira kalıcı bir üretici olmak isteyen hiçbir firma, tüketicisinin güvenini sarsacak bu tür basit hatalar yapmayacaktır.

Ancak yine de gerek dedektör sektöründe gerekse başka sektörlerde kurumsallaşmayı ve kabul edilebilir bir ürün geliştirmeyi başaramamış merdiven altı üreticiler tarafından benzer amaçlı videolar ve görüntüler montajlanarak veya üzerinde oynanarak yayınlanabilir. Bazı videolar ise açıklayıcı hiç bir bilgi içermediğinden videolarda ne yapılmak istendiği zaten anlaşılmaz.

Videolarda dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise; çekimin birden fazla açıdan, cihazın ayarları ve cihazın arama esnasında gösterdiği tepkileri bir arada yani eşzamanlı gösterebilmesidir. Böylece hem cihazın o esnadaki ayarlarını görebilir, bu ayarlarda da elde edilen sonuçları gözlemleyebilirsiniz. Toprak ayarı bozularak toprak etkisinden sinyal alınabilir. Kazılmış toprağın içine metal karıştırılabilir. Aramalarda hız farkından yararlanılarak cihazların, toprağın kazılıp kapatılması sonucu oluşan zemin farkından etki alması sağlanabilir. Bu ve benzer durumları iyi algılayabilmek için sahaya çıkıp kendi testlerinizi yapabilirisiniz.* Bu makale ve diğer makalelerimiz Nokta Mühendislik adına kayıt altına alınmıştır. İçerikleri (görsel ve diğer malzemeler dahil) değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka içeriklerle karıştırılamaz, tamamı ya da kısmi alıntı yapılamaz, kısmi değişiklikler yapılamaz. İçerikler yazılı izin alınmadıkça kesinlikle kullanılamaz

** Herhangi bir makalemizde yayınlanan içeriklerde belirtilmiş olabilecek yönergeleri izlemek, verilen parametreleri uygulamak, anlatılan fiilleri gerçekleştirmek tamamen ziyaretçimizin sorumluluğundadır. Yapılabilecek uygulamalardan doğan kişileri, kurumları ya da 3. şahısları ilgilendiren zararlardan makale yazarımız veya firmamız sorumlu tutulamaz.