Derin Dedektörler

"BU BÖLÜMDE BULACAĞINIZ TÜM MAKALELER, BİLGİLENDİRME AMAÇLI OLUP,ZİYARETÇİLERİMİZİN EN İYİ ANLAYABİLECEĞİ ŞEKİLDE HAZIRLANMIŞTIR."

Dedektör kullanıcıları için en önemli unsurlardan biri derinliktir. Bir dedektörün metalleri daha derinden algılaması kullanıcıya bir çok avantajlar sağlar. Ancak kullanım alanına göre derinlikten çok ayrımın önemli olduğu aramalarda vardır. Örnek olarak plaj aramalarında evet derinlik önemlidir ancak o mineralli yapıda sürekli metal uyarısı verecek derin bir dedektör yerine sadece metallere sinyal verecek ve çok derin olmayan bir cihaz sizin için daha ideal bir dedektör olabilir.

Derinlik algısı, cihazın teknolojisi kadar hedefin büyüklüğü, toprak altında kalış süresi ve toprağın yapısı ile ilişkilidir. Toprak altında uzun süre bekleyen hedefler çevrelerine yaydıkları manyetik alanlardan dolayı çok daha derinlerden tespit edilebilmektedirler. Ayrıca temiz (mineral seviyesi düşük) toprak yapılarında daha kolay zemin ayarı, dolayısı ile daha derin aramalar gerçekleştirebilir.

Bu anlatılanlar ışığında kullanmak istediğiniz dedektörü seçerken mutlaka satış temsilcinizden yardım alın. Kullanmak istediğiniz alanı belirtin böylelikle daha derin bir cihaz yerine daha elverişli bir cihaz seçimi yapıp ekstra maliyetlerden ve yanlış seçim sonucu oluşabilecek kayıplardanda kurtulmuş olursunuz.* Bu makale ve diğer makalelerimiz Nokta Mühendislik adına kayıt altına alınmıştır. İçerikleri (görsel ve diğer malzemeler dahil) değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka içeriklerle karıştırılamaz, tamamı ya da kısmi alıntı yapılamaz, kısmi değişiklikler yapılamaz. İçerikler yazılı izin alınmadıkça kesinlikle kullanılamaz

** Herhangi bir makalemizde yayınlanan içeriklerde belirtilmiş olabilecek yönergeleri izlemek, verilen parametreleri uygulamak, anlatılan fiilleri gerçekleştirmek tamamen ziyaretçimizin sorumluluğundadır. Yapılabilecek uygulamalardan doğan kişileri, kurumları ya da 3. şahısları ilgilendiren zararlardan makale yazarımız veya firmamız sorumlu tutulamaz.